371b0523d5dt

G 154/01 Monteringsblokk NG22

Art nr
:
100631
Ikke på lager
:

5 992,88 inkl.mva

Tilkobling
Farge
stk
Antall
Skriv inn nøkkelkoder:

Monteringsblokk NG22 – Ponar G151 / G154 / G156

Monteringsblokk / bunnplate for NG22 / CETOP 8 hydraulikkventiler.

Ponar G151, G154 og G156 er kraftige monteringsplater for ventiler i nominell størrelse NG22. Platen brukes som underplate for store retningsventiler, pilotstyrte ventiler og sandwichventiler med standard NG22-portbilde.

Monteringsblokken gjør det mulig å koble hydraulikkventilen til rør eller slanger via portene P, T, A og B, samt styre- og dreneringsporter X, Y og L der dette er aktuelt.

Serien passer blant annet til Ponar WEH22, WH22, WMM22, Z2S22 og Z2FS22, forutsatt at portbilde, funksjon og tekniske data stemmer med anlegget.


Derfor velger proffene denne

  • Monteringsblokk / bunnplate for NG22 / CETOP 8

  • For store hydraulikkventiler med høy flow

  • Standard portbilde iht. ISO 4401-08 / CETOP 08 / DIN 24340 form A

  • For P, T, A og B hovedporter

  • X, Y og L-porter for pilotolje og drenering/lekkolje der ventilen krever dette

  • Flere tilkoblingsvarianter i samme serie

  • Passer til WEH22, WH22, WMM22 og relevante NG22 sandwichventiler

  • Maks arbeidstrykk opptil 350 bar

  • Brukes ved montering av NG22 ventiler på rør- eller slangesystem

  • Egnet for store hydraulikkaggregater, industrimaskiner, presser, mobile maskiner og spesialmaskiner

  • Monteringsbolter bestilles separat


Viktig å vite

Velg riktig monteringsblokk ut fra ventiltype, portgjenger og behov for styre-/dreneringsporter.

G151/01, G154/01 og G156/01 har samme NG22-monteringsstandard, men forskjellige tilkoblingsdimensjoner og utførelser. Kontroller alltid datablad, portgjenger og eksisterende oppbygging før bestilling.

For WEH22 og WH22 må det kontrolleres om ventilen trenger X-port for ekstern pilotoljetilførsel og Y-port for ekstern pilotoljedrenering. For enkelte WMM22- og WEH22-varianter kan L-port være nødvendig for lekkolje/drenering.

Monteringsskruer følger normalt ikke med og må bestilles separat. Boltlengde avhenger av ventiltype og eventuell sandwichoppbygging.


Tekniske data

  • Produkt: Monteringsblokk / monteringsplate / bunnplate

  • Serie: Ponar G151/01, G154/01, G156/01

  • Nominell størrelse: NG22 / WN22 / NS22

  • Portstandard: ISO 4401-08-07-0-94 / CETOP 08 / DIN 24340 form A

  • Bruksområde: montering av NG22 ventiler og sandwichventiler

  • Hovedporter: P, T, A og B

  • Pilot-/dreneringsporter: X, Y og L, avhengig av ventil og variant

  • Maks arbeidstrykk: 350 bar

  • Maks gjennomløpsdiameter i portbilde: Ø25 mm

  • Monteringsskruer: M12 × L, kvalitet 10.9, 6 stk

  • Tiltrekkingsmoment: 105 Nm

  • Tilkoblinger: avhenger av valgt variant

  • Eksempel G154/01: hovedporter P, T, A, B med G 1 1/4"

  • Eksempel G156/01: hovedporter P, T, A, B med G 1 1/2"

  • X, Y og L: normalt G 1/4" på aktuelle varianter

  • Vekt: avhenger av variant


Dokumentasjon

Se datablad for mål, portbilde, gjengedimensjoner, X/Y/L-porter, monteringsskruer og anbefalt boltlengde.


Levering

Leveres i valgt variant. Andre NG22 monteringsplater og spesialoppbygginger kan leveres på forespørsel.

Detaljert beskrivelse – Monteringsblokk NG22 Ponar G151 / G154 / G156

Ponar G151/01, G154/01 og G156/01 er monteringsblokker / monteringsplater for hydrauliske ventiler i NG22 / WN22 / CETOP 8. De brukes som bunnplate når store plate- eller manifoldmonterte ventiler skal kobles til rør eller slanger.

Monteringsblokken har standard ventilflate for NG22 og porttilkoblinger for de hydrauliske hovedkanalene. Dette gjør den til en praktisk løsning ved montering av store retningsventiler, pilotstyrte retningsventiler, manuelle retningsventiler og sandwichventiler i NG22-størrelse.

Bunnplate for store NG22-ventiler

NG22 brukes i hydraulikksystemer med betydelig høyere flow enn mindre NG6- og NG10-systemer. En NG22 monteringsblokk brukes typisk når ventilen ikke monteres direkte i en spesiallaget manifold, men skal kobles til rør eller slanger.

Typiske ventiler og komponenter som kan monteres på platen:

  • WEH22 elektrohydrauliske retningsventiler

  • WH22 hydraulisk styrte retningsventiler

  • WMM22 manuelle retningsventiler

  • Z2S22 pilotstyrte tilbakeslagsventiler

  • Z2FS22 strupetilbakeslagsventiler

  • andre NG22 ventiler med samme portstandard

Databladet viser disse som eksempler på Ponar-produkter i nominell størrelse 22 som monteringsplatene er beregnet for.

Standard portbilde ISO 4401-08 / CETOP 08

Monteringsblokkene har portbilde for NG22-ventiler.

Databladet oppgir portstandarder:

  • ISO 4401-08-07-0-94

  • CETOP RP 121H 4.2-4-08-320

  • DIN 24340 form A / NG22

Dette gjør platen kompatibel med mange standardiserte NG22-ventiler, så lenge hydraulisk symbol, portfunksjon, pilotoppsett og tekniske data stemmer med anlegget.

P, T, A og B hovedporter

Monteringsblokken har hovedporter for hydraulikkretsen:

  • P = pumpetilkobling / trykk inn

  • T = retur til tank

  • A = arbeidsport til sylinder, motor eller forbruker

  • B = arbeidsport til sylinder, motor eller forbruker

P og T brukes normalt mot hydraulikkaggregat eller hovedkrets. A og B går normalt til sylinder, hydraulikkmotor eller annen hydraulisk forbruker.

Det er viktig at portene kobles riktig i henhold til hydraulikkskjema. Feilkobling kan gi feil bevegelsesretning, feil returforhold eller trykkoppbygging i feil del av systemet.

X, Y og L – pilotolje og drenering

På NG22-ventiler kan ekstra kanaler være nødvendige for korrekt funksjon.

Databladet beskriver portfunksjonene slik:

  • X = tilførsel av styretrykk / pilotolje

  • Y = retur/drenering av pilotolje

  • L = lekkolje-/dreneringsport

X-porten er aktuell for WH22 og WEH22-varianter med ekstern pilotoljetilførsel. Y-porten er aktuell for WH22 og WEH22-varianter med ekstern pilotoljedrenering. L-porten er aktuell for WMM22 og WEH22-varianter med hydraulisk sentrering / dreneringsbehov.

Dette er spesielt viktig ved bruk av elektrohydrauliske WEH22-ventiler. Feil pilot- eller dreneringsoppsett kan gjøre at ventilen ikke skifter riktig.

Flere tilkoblingsvarianter

G151/01, G154/01 og G156/01 er ulike monteringsplater i samme NG22-serie. De brukes til samme nominelle ventilstørrelse, men har forskjellige tilkoblingsdimensjoner og utførelser.

Databladet viser blant annet:

Variant Typisk hovedtilkobling
G151/01 se datablad for portmål
G154/01 G 1 1/4" for P, T, A og B
G156/01 G 1 1/2" for P, T, A og B

For aktuelle varianter er X, Y og L angitt som G 1/4". Produktet på produktsiden er G154/01 Monteringsblokk NG22, mens databladet dekker hele serien.

Når velges G154/01?

G154/01 er en kraftig NG22 monteringsblokk med store hovedporter, egnet når man ønsker rør- eller slangetilkobling med god kapasitet.

Den er aktuell der NG22-ventilen skal brukes i systemer med høy oljemengde, for eksempel store sylindere, hydraulikkmotorer, presser, industrimaskiner og større hydraulikkaggregater.

Ved utskifting bør eksisterende portgjenger, senteravstander, pilotporter og ventiltype kontrolleres nøye før bestilling.

Monteringsskruer bestilles separat

Ventilen monteres til blokken med 6 stk M12-skruer.

Databladet angir monteringsskruer M12 × L, kvalitet 10.9, og at boltlengden avhenger av type og antall elementer som monteres i sandwichoppbygging. Skruene leveres på separat bestilling. Tiltrekkingsmoment er oppgitt til 105 Nm.

Dette er viktig ved NG22, fordi ventilene er store og arbeider med høye krefter. Riktig skrueklasse, lengde og moment er nødvendig for sikker og tett montering.

Typiske bruksområder

Monteringsblokk NG22 brukes i større hydrauliske systemer, blant annet:

  • store hydraulikkaggregater

  • industripresser

  • hydrauliske produksjonsmaskiner

  • store sylindere

  • hydraulikkmotorer

  • mobile maskiner

  • anleggsmaskiner

  • marine hydraulikksystemer

  • testbenker

  • spesialmaskiner

  • systemer med WEH22 elektrohydrauliske ventiler

  • systemer med WH22 hydraulisk styrte ventiler

  • NG22 ventilstabler med sandwichventiler

  • ombygging og reparasjon av eksisterende NG22-anlegg

Fordeler med Ponar G151 / G154 / G156

  • Standard monteringsblokk for NG22 / CETOP 8

  • For store hydraulikkventiler med høy flow

  • Robust løsning for rør- og slangetilkobling

  • Støtter P, T, A og B hovedporter

  • Har X, Y og L-kanaler der ventiltypen krever dette

  • Kompatibel med WEH22, WH22, WMM22, Z2S22 og Z2FS22

  • Flere portstørrelser tilgjengelig

  • Maks arbeidstrykk opptil 350 bar

  • Egnet for både nye anlegg og utskifting

  • Standard portbilde iht. ISO 4401-08 / CETOP 08

Viktig ved valg av riktig variant

Ved valg av monteringsblokk må både ventil, portgjenger og pilotoppsett kontrolleres.

Kontroller alltid:

  • at ventilen er NG22 / CETOP 8

  • at portbildet er ISO 4401-08

  • hvilken hovedportstørrelse som trengs

  • om P, T, A og B har riktig gjenge

  • om X-port skal brukes

  • om Y-port skal brukes

  • om L-port skal brukes

  • om ventilen har intern eller ekstern pilotolje

  • om ventilen har intern eller ekstern pilotdrenering

  • maks arbeidstrykk

  • ønsket flow og trykktap

  • slange- eller rørdimensjoner

  • monteringsplass

  • om det skal brukes sandwichventiler

  • nødvendig boltlengde

  • tiltrekkingsmoment og skruekvalitet

Feil portvariant eller feil pilot-/dreneringsoppsett kan føre til at ventilen ikke passer, ikke skifter riktig eller får feil hydraulisk funksjon.

For nye anlegg og utskifting

Ponar G151/01, G154/01 og G156/01 passer både i nye hydraulikksystemer og ved utskifting i eksisterende NG22-anlegg.

Ved nybygg brukes monteringsblokken som bunnplate for stor NG22-ventil eller ventilstabel. Ved utskifting må man kontrollere at eksisterende blokk har samme portstandard, samme tilkoblingsgjenger og samme X/Y/L-funksjoner.

Dette er spesielt viktig ved utskifting av WEH22-ventiler, fordi pilotolje og pilotdrenering må være riktig koblet.

Hjelp til valg

Ta kontakt dersom du er usikker på hvilken NG22 monteringsblokk du trenger.

Send oss gjerne:

  • bilde av eksisterende monteringsblokk

  • ventiltype og komplett ventilkode

  • portgjenger i P, T, A og B

  • om X, Y og L er i bruk

  • hydraulikkskjema

  • ønsket flow og arbeidstrykk

  • informasjon om eventuell sandwichoppbygging

  • boltlengde dersom du skal erstatte en eksisterende blokk

Vi hjelper deg med å velge riktig Monteringsblokk NG22 til nybygg, reparasjon, ombygging eller utskifting.

Detaljert beskrivelse – Monteringsblokk NG22 Ponar G151 / G154 / G156

Ponar G151/01, G154/01 og G156/01 er monteringsblokker / monteringsplater for hydrauliske ventiler i NG22 / WN22 / CETOP 8. De brukes som bunnplate når store plate- eller manifoldmonterte ventiler skal kobles til rør eller slanger.

Monteringsblokken har standard ventilflate for NG22 og porttilkoblinger for de hydrauliske hovedkanalene. Dette gjør den til en praktisk løsning ved montering av store retningsventiler, pilotstyrte retningsventiler, manuelle retningsventiler og sandwichventiler i NG22-størrelse.

Bunnplate for store NG22-ventiler

NG22 brukes i hydraulikksystemer med betydelig høyere flow enn mindre NG6- og NG10-systemer. En NG22 monteringsblokk brukes typisk når ventilen ikke monteres direkte i en spesiallaget manifold, men skal kobles til rør eller slanger.

Typiske ventiler og komponenter som kan monteres på platen:

  • WEH22 elektrohydrauliske retningsventiler

  • WH22 hydraulisk styrte retningsventiler

  • WMM22 manuelle retningsventiler

  • Z2S22 pilotstyrte tilbakeslagsventiler

  • Z2FS22 strupetilbakeslagsventiler

  • andre NG22 ventiler med samme portstandard

Databladet viser disse som eksempler på Ponar-produkter i nominell størrelse 22 som monteringsplatene er beregnet for.

Standard portbilde ISO 4401-08 / CETOP 08

Monteringsblokkene har portbilde for NG22-ventiler.

Databladet oppgir portstandarder:

  • ISO 4401-08-07-0-94

  • CETOP RP 121H 4.2-4-08-320

  • DIN 24340 form A / NG22

Dette gjør platen kompatibel med mange standardiserte NG22-ventiler, så lenge hydraulisk symbol, portfunksjon, pilotoppsett og tekniske data stemmer med anlegget.

P, T, A og B hovedporter

Monteringsblokken har hovedporter for hydraulikkretsen:

  • P = pumpetilkobling / trykk inn

  • T = retur til tank

  • A = arbeidsport til sylinder, motor eller forbruker

  • B = arbeidsport til sylinder, motor eller forbruker

P og T brukes normalt mot hydraulikkaggregat eller hovedkrets. A og B går normalt til sylinder, hydraulikkmotor eller annen hydraulisk forbruker.

Det er viktig at portene kobles riktig i henhold til hydraulikkskjema. Feilkobling kan gi feil bevegelsesretning, feil returforhold eller trykkoppbygging i feil del av systemet.

X, Y og L – pilotolje og drenering

På NG22-ventiler kan ekstra kanaler være nødvendige for korrekt funksjon.

Databladet beskriver portfunksjonene slik:

  • X = tilførsel av styretrykk / pilotolje

  • Y = retur/drenering av pilotolje

  • L = lekkolje-/dreneringsport

X-porten er aktuell for WH22 og WEH22-varianter med ekstern pilotoljetilførsel. Y-porten er aktuell for WH22 og WEH22-varianter med ekstern pilotoljedrenering. L-porten er aktuell for WMM22 og WEH22-varianter med hydraulisk sentrering / dreneringsbehov.

Dette er spesielt viktig ved bruk av elektrohydrauliske WEH22-ventiler. Feil pilot- eller dreneringsoppsett kan gjøre at ventilen ikke skifter riktig.

Flere tilkoblingsvarianter

G151/01, G154/01 og G156/01 er ulike monteringsplater i samme NG22-serie. De brukes til samme nominelle ventilstørrelse, men har forskjellige tilkoblingsdimensjoner og utførelser.

Databladet viser blant annet:

Variant Typisk hovedtilkobling
G151/01 se datablad for portmål
G154/01 G 1 1/4" for P, T, A og B
G156/01 G 1 1/2" for P, T, A og B

For aktuelle varianter er X, Y og L angitt som G 1/4". Produktet på produktsiden er G154/01 Monteringsblokk NG22, mens databladet dekker hele serien.

Når velges G154/01?

G154/01 er en kraftig NG22 monteringsblokk med store hovedporter, egnet når man ønsker rør- eller slangetilkobling med god kapasitet.

Den er aktuell der NG22-ventilen skal brukes i systemer med høy oljemengde, for eksempel store sylindere, hydraulikkmotorer, presser, industrimaskiner og større hydraulikkaggregater.

Ved utskifting bør eksisterende portgjenger, senteravstander, pilotporter og ventiltype kontrolleres nøye før bestilling.

Monteringsskruer bestilles separat

Ventilen monteres til blokken med 6 stk M12-skruer.

Databladet angir monteringsskruer M12 × L, kvalitet 10.9, og at boltlengden avhenger av type og antall elementer som monteres i sandwichoppbygging. Skruene leveres på separat bestilling. Tiltrekkingsmoment er oppgitt til 105 Nm.

Dette er viktig ved NG22, fordi ventilene er store og arbeider med høye krefter. Riktig skrueklasse, lengde og moment er nødvendig for sikker og tett montering.

Typiske bruksområder

Monteringsblokk NG22 brukes i større hydrauliske systemer, blant annet:

  • store hydraulikkaggregater

  • industripresser

  • hydrauliske produksjonsmaskiner

  • store sylindere

  • hydraulikkmotorer

  • mobile maskiner

  • anleggsmaskiner

  • marine hydraulikksystemer

  • testbenker

  • spesialmaskiner

  • systemer med WEH22 elektrohydrauliske ventiler

  • systemer med WH22 hydraulisk styrte ventiler

  • NG22 ventilstabler med sandwichventiler

  • ombygging og reparasjon av eksisterende NG22-anlegg

Fordeler med Ponar G151 / G154 / G156

  • Standard monteringsblokk for NG22 / CETOP 8

  • For store hydraulikkventiler med høy flow

  • Robust løsning for rør- og slangetilkobling

  • Støtter P, T, A og B hovedporter

  • Har X, Y og L-kanaler der ventiltypen krever dette

  • Kompatibel med WEH22, WH22, WMM22, Z2S22 og Z2FS22

  • Flere portstørrelser tilgjengelig

  • Maks arbeidstrykk opptil 350 bar

  • Egnet for både nye anlegg og utskifting

  • Standard portbilde iht. ISO 4401-08 / CETOP 08

Viktig ved valg av riktig variant

Ved valg av monteringsblokk må både ventil, portgjenger og pilotoppsett kontrolleres.

Kontroller alltid:

  • at ventilen er NG22 / CETOP 8

  • at portbildet er ISO 4401-08

  • hvilken hovedportstørrelse som trengs

  • om P, T, A og B har riktig gjenge

  • om X-port skal brukes

  • om Y-port skal brukes

  • om L-port skal brukes

  • om ventilen har intern eller ekstern pilotolje

  • om ventilen har intern eller ekstern pilotdrenering

  • maks arbeidstrykk

  • ønsket flow og trykktap

  • slange- eller rørdimensjoner

  • monteringsplass

  • om det skal brukes sandwichventiler

  • nødvendig boltlengde

  • tiltrekkingsmoment og skruekvalitet

Feil portvariant eller feil pilot-/dreneringsoppsett kan føre til at ventilen ikke passer, ikke skifter riktig eller får feil hydraulisk funksjon.

For nye anlegg og utskifting

Ponar G151/01, G154/01 og G156/01 passer både i nye hydraulikksystemer og ved utskifting i eksisterende NG22-anlegg.

Ved nybygg brukes monteringsblokken som bunnplate for stor NG22-ventil eller ventilstabel. Ved utskifting må man kontrollere at eksisterende blokk har samme portstandard, samme tilkoblingsgjenger og samme X/Y/L-funksjoner.

Dette er spesielt viktig ved utskifting av WEH22-ventiler, fordi pilotolje og pilotdrenering må være riktig koblet.

Hjelp til valg

Ta kontakt dersom du er usikker på hvilken NG22 monteringsblokk du trenger.

Send oss gjerne:

  • bilde av eksisterende monteringsblokk

  • ventiltype og komplett ventilkode

  • portgjenger i P, T, A og B

  • om X, Y og L er i bruk

  • hydraulikkskjema

  • ønsket flow og arbeidstrykk

  • informasjon om eventuell sandwichoppbygging

  • boltlengde dersom du skal erstatte en eksisterende blokk

Vi hjelper deg med å velge riktig Monteringsblokk NG22 til nybygg, reparasjon, ombygging eller utskifting.

Skriv en produktanmeldelse og del dine erfaringer med dette produktet med andre kunder.